Football matches today, Saturday the 14th; where to watch live and on time

See where to watch live football matches and what time they play today, Saturday, May 14th (May 14th). Brasileirão Serie A and B matches make up the day’s program.

Brazilian A Series

Brazilian Women’s A1

  • 14:00 – Santos vs São Paulo – Band
  • 3pm – São José-SP x Atletico-MG – Eleven Sports

Brazilian B Series

  • 11:00 – Criciúma x CRB – ​​Premiere
  • 11am – London x Brusque – Premiere
  • 16h – Tombense x Guarani – SporTV and Premiere
  • 18:30 – Sampaio Corrêa x Vila Nova – SporTV and Premiere
  • 20:30 – CSA x Railway Worker – Premiere

Brazilian Serie C

  • 3pm – Altos-PI x Atlético Cearense – TV NSports
  • 5pm – Botafogo-SP x ABD – Band and DAZN
  • 19:00 – Forest x Manaus – DAZN

Brazilian D Series

  • 15:00 – São Paulo Crystal vs Crato – InStat TV
  • 15:00 – Aimoré vs São Luiz de Ijuí – InStat TV
  • 15:30 – Castanhal x Tuna Luso – InStat TV
  • 15:30 – Juventude Samas x Pacajus – InStat TV
  • 16:00 – Tocantinópolis vs Moto Club – InStat TV
  • 16:00 – São Bernardo x Cianorte – InStat TV
  • 16:00 – Marcílio Dias vs Juventus-SC – InStat TV
  • 16:00 – Real Noroeste vs Nova Venécia – InStat TV
  • 16:00 – FC Cascavel vs Caxias – InStat TV
  • 16:30 – Pouso Alegre vs Bahia de Feira – InStat TV
  • 5pm – Railway x Inter de Limeira – InStat TV
  • 18:00 – Náutico-RR x Rio Branco-AC – InStat TV

Paraiba Tournament

  • 4pm – Botafogo-PB x Campinense – Jornal da Paraíba (website)

Friendly Benefit

  • 2:30 pm – Friends of Tetra x Friends of Pentecost – SportTV

German Championship

  • 10:30 – Wolfsburg – Bayern – OneFootball
  • 10:30 – Borussia Dortmund – Hertha Berlin – OneFootball
  • 10:30 min – Bayern Leverkusen – Freiburg – OneFootball
  • 10h30min – Arminia Bielefeld vs RB Leipzig – OneFootball
  • 10:30 – Borussia M’gladbach – Hoffenheim – OneFootball
  • 10:30 a.m. – Union Berlin v Bochum – OneFootball
  • 10h30min – VfB Stuttgart vs Cologne – OneFootball
  • 10h30min – Mainz 05 x Eintracht Frankfurt – OneFootball
  • 10h30min – Augsburg vs Greuther Furth – OneFootball

Spanish Championship

  • 11:00 – Lugo vs Fuenlabrada – STAR + (2nd level)
  • 11:00 – Burgos vs Cartagena – STAR + (2nd level)
  • 13:15 – Valladolid x Ponferradina – STAR + (2nd level)
  • 13:30 – Espanyol vs Valencia – STAR +
  • 16:00 – Leganes vs Eibar – STAR +

French Championship

  • 16:00 – Rennes vs Olympique – ESPN and STAR +
  • 16:00 – Montpellier vs PSG – STAR +
  • 16:00 – Lyon v Nantes – STAR +
  • 16:00 – Monaco – Brest – STAR +
  • 16:00 – Nice vs Lille – STAR +
  • 16:00 – Strasbourg vs Clermont – STAR +

English Premier League

  • 11am – Sheffield United v Nottingham Forest – ESPN 3 and STAR + (2nd Division)
  • 15:45 – Mansfield Town v Northampton – STAR + (4th DIVISION)

England Cup

  • 12:45 – Chelsea – Liverpool – ESPN and STAR +

Italian Championship

  • 10:00 – Empoli x Salernitana – STAR +
  • 13:00 – Hellas Verona vs Torino – STAR +
  • 13:00 – Udinese vs Spezia – STAR +
  • 15:45 – Rome v Venice – STAR +

Italian Women’s Championship

  • 7h30min – Lazio v Roma – STAR +
  • 09:30 – Milan – Juventus – ESPN and STAR +

Argentine League Cup

  • 5pm – Boca Juniors x Racing – ESPN 3 and STAR +

MLS

  • 4pm – Toronto FC – Orlando City – DAZN
  • 16:30 – Colorado Rapids v Los Angeles – FC – DAZN
  • 8pm – Charlotte FC vs CF Montreal – DAZN
  • 8pm – NY City vs Columbus Crew – DAZN
  • 8pm – V. Whitecaps x SJ Earthquakes – DAZN
  • 8:30 pm – Philadelphia Union vs. NY Red Bulls – DAZN
  • 9pm – Chicago Fire – FC Cincinnati – DAZN
  • 9pm – Inter Miami vs DC United – DAZN
  • 21:30 – Houston Dynamo vs Nashville SC – DAZN
  • 22:30 – Real Salt Lake – Austin FC – DAZN
  • 11pm – Portland Timbers vs Sporting KC – DAZN
  • 23:30 – LA Galaxy vs Dallas FC – DAZN

Chilean Championship

  • 1:30 pm – La Serena vs Palestine – TNT Stadium
  • 14:30 – Everton-CHI vs Universidad de Chile – TNT stadium
  • 7pm – Colo-Colo x Coquimbo Unido – TNT Stadium

Ecuador Championship

  • 4pm – Mushuc Runa x Aucas – STAR +
  • 9pm – LDU x Dolphin – STAR +

Scottish Championship

  • 8h15min – Celtic v Motherwell – STAR +

Greek Championship

  • 14:00 – Panathinaikos x PAS Giannina – STAR +

Peruvian Championship

  • 9 pm – Lima Alliance x Cesar Vallejo University – STAR +

Uruguay Championship

  • 18:00 – Defender-URU x National-URU – STAR +
  • 8:30 pm – M. Wanderers x M. City Torque – STAR +

Read more:

mays football matches

Questions, reviews and suggestions? Talk to us

tags

Leave a Comment